Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2010 angielski ROZSZERZONY

Utworzony przez pozdro matura, 6 maja 2010 r. o 18:48
~Maturzystka~ napisał:
pamiętajcie, że była wariantowość arkuszy! ja też mam najpierw, że matka zasugerowała, potem bez ojca, potem, że ich matka udawała, że potrafi czytać, dalej best student, a na końcu, że zdecydował się w czasie studiowania.
tez tak mam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie może być cudownie wyleczona bo tam było phisycally handicapped a ona była bardziej 'mentaly' i była głucha i niewidoma.Ta babka pisała te słowa jej reką albo na jej ręce coś jak Brail myslę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
była głucha i ślepa "my dark world without any sounds" coś w tym stylu było w tekście
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dj spokoj to pierwsze sluchanie to wez:D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
crystal napisał:
ech te magiczne klucze;] A powiedzcie jak mieliście w tych przekształceniach to z 'make'?
a gramatyce? make up - dokładnie tak wpisałam I will make it up to you - wynagrodze ci to
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No dobra, napiszę co pamiętam mogę pomylić oryginalny zapis, ale kontekst powinien być właśnie taki, większość myślę mam dobrze, ale wszystko może się zdarzyć :p Ogólnie test bardzo prosty, pisałam rozprawkę, bo tylko do tego się przygotowałam, ale nie jestem w pełni zadowolona, bo temat średnio mi przypadł do gustu ^^' cz1. zad 1 (struktury leksykalno gramatyczne) 1) improvement 2) resistant 3) Unfortunately 4) shortage 5) treatment cz.1 zad 2, czyli parafrazowanie zdań: 1) He shouldn't have brought 2) ... kompletnie nie pamiętam co tu było szczerze mówiąc ^^' 3) make up for 4) If it hadn't been for his help.... Listening 1 (tego nie za bardzo pamiętam, w każdym razie odrzucony był fragment z tym drillem wtunelu:p) 1)passangers affected by an emergency alert 2) 3) 4) Firefighters 5) Listening 2 (T/F) 1) False 2)False 3)True 4)True 5)False listening 3 1) mom suggested it 2) didn't live with a father 3) become best in his class 4) mother pretended she can read 5) during studies 1 reading: 1)anticipation 2)wasn't aware she was learning names of things 3) she was frustrated 4) uhm, tutaj to z 'world' 5) girl couldn't see nor hear 2 reading: 1)He managed to achieve his goal 2) He discovered he could sell it in parts 3) He couldn't foresee one thing 4) rożne wypasione częsci do cadillaca xD 3 reading: 1) proverb(aczkolwiek można wahać się nad superstition) 2) should ever leave 3) as the story goes 4) being kept 5) nie pamiętam ^^' 6) as though
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ja mam: his mother suggested it, potem mam he live without father, potem że regulary library xD potem the best student, a na koncu nie pamietam tego zdania ale mialam odp A.
LIBRARY JEST ŹLE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
faktycznie :0 mój błąd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pamieta ktos ostatnie zadanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie na listeningu były takie zakłócenia, że nic nie było słychać i wszyscy strzelali ;/ Wiecie może co można zrobić w takiej sytuacji? odwoływać się czy lepiej nic nie robić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
crystal napisał:
nie może być cudownie wyleczona bo tam było phisycally handicapped a ona była bardziej 'mentaly' i była głucha i niewidoma.Ta babka pisała te słowa jej reką albo na jej ręce coś jak Brail myslę
LUDZIE JAKBY BYŁA GŁUCHA I NIEWIDOMA< TO JAKBY WIDZIAŁA TA STUDNIĘ I WODĘ I SŁYSZAŁA TE WYRAZY ???????????????????? BEZSENSU
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mi sie wydaje ze wlasnie drillw tunelu nei byl odrzucony, bo w jednym mowila ze wlasnie mieli taka probe jak sie zachowywac w czasie wypadku czy cos tam w tym stylu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aga! napisał:
LIBRARY JEST ŹLE
teraz juz wiem:D damn!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
proverb nie mogło być bo to jest przysłowie:D superstition to jest przesąd więc pasuje:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oczywiście, że odwołać. całe zadanie polega na tym, żeby słyszeć, a oceniane jest zrozumienie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak na pewno superstition, mam tez zaznaczone goes, as though, keeping
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3 reading: 1) proverb(aczkolwiek można wahać się nad superstition) 2) should ever leave 3) as the story goes 4) being kept 5) nie pamiętam ^^' 6) as though
1. też proverb (patrzac z perspektywy obecnej tez mogloby byc superstition) 2. should ever leave 3. as the story continue 4. being kept 5. nie pamiętam 6. as though
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aga! napisał:
LUDZIE JAKBY BYŁA GŁUCHA I NIEWIDOMA< TO JAKBY WIDZIAŁA TA STUDNIĘ I WODĘ I SŁYSZAŁA TE WYRAZY ???????????????????? BEZSENSU
? no właśnie nie widziała studni, tylko czuła przepływ wody na ręce i nie słyszała wyrazów tylko babka pisała jej po ręce, więc czuła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
tak na pewno superstition, mam tez zaznaczone goes, as though, keeping
ahh dałem prover tylko dlatego, że nie nie znałem znaczenia superstition ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w czwartym było, że they made up the story
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 5 z 10

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...